beIN MEDIA GROUP Digitürk

beIN MEDIA GROUP Digitürk
26 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 1.527 kez okundu.
Reklam

beIN MEDIA GROUP’un Digiturk’ü satın alma süreci tamamlandı!

Doha, İstanbul 26 ağustos 2016 beIN Medıa Group LLC bu gün Çukurova Grubu ile Providence Equity Partners tarafından kontrol edilen fonlara  ait olan ve Digitürk markası altında faaliyet gösteren Türk dijital yayın platform grubunun holding şirketi DP acquisitions B.V’yi satın alma sürecinin tamamlandığını resmi olarak duyurdu.

beIN MEDIA GROUP spor ve eğlence alanlarında faaliyet yürüten, farklılaşmış bir medya şirketi olarak sektöründe lider bir firma olarak öne geçiyor. Sahip olduğu beIN MEDIA GROUP Sports, Kuzey, Amerika, Ortadoğu, Kuzey Afrika, Avrupa ve Asya’daki 36 ülkede bulunan 38 kanal üzerinden faaliyet gösteren lider bir kuruluştur. Kasım 2015’de Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinde, 20’si spor 4 ü sinema 4 ü çocuk eğlence olmak üzere 28’i beIN MEDIA GROUP’a ait kanalın yanı sıra sayları artan grup dışı kanalları da içeren yeni bir platform tanıtıldı. beIN Mırmax film stüdyolarını satın alarak geniş sinema prodüksiyonu olanaklara ve 700’ü aşkın film arşivine sahip oldu.

digiturk-satildi-katarlar

Türkiyenin lider dijital platformu Digitürk ise yaklaşık 3.3 milyon abonesine 219 standart yüksek çözünürlüklü HD kanal ile spor ve eğlence içeriklerinden oluşan üstün kaliteli bir hizmet sunuyor. Önde gelen bütün ulusal kanalların HD olarak yayınlanmasına ve müşterine daha kaliteli içerikler de sunmaya devam ediyor: Spor: Digiturk Spor Toto Süper Ligi, La Liga Santander, Fransa Ligue 1, Fransa Coupe de La Ligue, Brezilya Serie A, Turkish Airlines Euroleague, Spor Toto Basketbol Ligi, ATP Masters 1000 Tennis ile birlikte geniş bir yelpazeye yayılan birinci sınıf spor içeriğine sahip.

Eğlence: Digiturk aynı zamanda Disney, Paramount, 20th Century Fox, Warner Brothers, Universal, HBO, MGM ve Lionsgate gibi dünyanın en önde gelen film stüdyolarından sinema filmleri ve diziler sunuyor. Ayrıca, Türkiye’deki izleyicilerin çeşitlilik arz eden nüfus yapısına hitap eden Discovery Channel, Nickelodeon, E! Entertainment, MTV, Animal Planet, National Geographic ve CNN gibi zengin bir yelpazeye yayılan kanalları da yayınlıyor.

beIN MEDIA GROUP’un Başkanı ve CEO’su Nasser Al-Khelaïfi satın alma işlemine ilişkin olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı: “Grubumuzun tarihindeki en büyük anlaşma olan bu satın alma, küresel genişleme sürecimizde önemli bir kilometre taşı. Ayrıca bu satın alma, yüksek büyüme potansiyeli olan ve gelişmiş piyasalarda en yüksek kaliteli yayın deneyimi sağlamaya ilişkin kararlılığımızın da bir ifadesidir. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi ile olan komşuluğu ve Avrupa ile Asya’daki bizim için önemli piyasalara olan yakınlığı da göz önüne alındığında, Türkiye pazarına girişimiz, beIN MEDIA GROUP açısından çok önemli bir adımdır. Digiturk, hızla büyüyen Türkiye piyasasında bizi lider konumuna getiriyor ve önümüzdeki yıllar için çok önemli iş fırsatlarını yakalama şansı sunuyor. Digiturk platformunu güçlendirmeyi ve Türkiye’nin dijital yayıncılık ve spor alanındaki heyecan verici dinamiklerini küresel deneyimimiz ile daha da geliştirmeyi amaçlıyoruz.

beIN Sports, Katar Spor Yatırımları (Al Jazeera Media Network) sahip olduğu ve işlettiği televizyon kanalı. 2012 yılında kurulan kanal, spor konulu yayın yapmaktadır. Kanal, Arapça, Fransızca, İngilizce ve İspanyolca olmak üzere 4 farklı dilde yayın yapmaktadır. Kanal, futbol, ragbi, bisiklet ve hentbol gibi birçok spor organizasyonunu yayınlamaktadır.

beIN MEDIA GROUP Digitürk
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git