Digitürk Artık beIN MEDIA GROUP’a Katıldı

Digitürk Artık beIN MEDIA GROUP’a Katıldı
14 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 1.740 kez okundu.
Reklam

Digitürk, uzun görüşmeler sonucunda Artık beIN MEDIA GROUP’a Katıldı. Böylelikle Digitürk, artık TMSF’den çıktı ve PSG’de sahibi olan beIN MEDIA GROUP bünyesine geçti.

digiturk-satildi

Hepinizin yakından takip ettiği gibi Digitürk, uzun zamandır çukurova holding’in borçları nedeniyle TMFS el koymuştu. Uzun zamandır Digitürk’e birçok talip çıkmasına rağmen gerekli olan anlaşma birtürlü yapılamamıştı. Digitürk’ü satın almaya ilk Doğan medya grubunun çabaladığını hepimiz görmüştük. Ancak son birkaç aydır katarlı iş adamları tarafından yürütülen görüşmeler sonucunda Digitürk, katar ekibi beIN MEDIA GROUP’a satılmıştır. beIN MEDIA GROUP sahibi olan Nasser Al-Khelaïfi konuyla ilgili açıklamasında şunları söylemiştir.

“Digiturk’ün satın alınması, yüksek büyüme potansiyeli olan piyasalarda ve gelişmiş piyasalarda küresel yayılma hedefimize ulaşmamız ve yüksek kaliteli yayın deneyimi sağlamaya ilişkin bağlılığımız açısından çok önemli bir adım teşkil etmektedir. Bu kapsamda da çalışmalarımızı Digital yayın platformu olan Digitürk’ü satın alarak yaptık.” açıklamasını yapmıştır.

Digitürk’ün sahibi olan Nasser Al-Khelaïfi aynı zamanda PSG’ninde sahibidir. Digitürk, beIN MEDIA GROUP’a sahırlı olsun diyoruz ve beklentilerimizin de büyük olduğunu birkez daha belirmek istiyoruz.

Digitürk Artık beIN MEDIA GROUP’a Katıldı
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git