Digitürk Bazı Kanalları İzleyemiyorum

Digitürk Bazı Kanalları İzleyemiyorum
10 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.351 kez okundu.
Reklam

Digitürk Bazı Kanalları İzleyememe Sorunu ve Çözümü

Digitürk Bazı Kanalları İzleyemiyorum Sorunu Nasıl Giderebilirim? Bu gibi sorunlarda yapmanız gereken birden fazla işlem vardır. Herhangi bir teknik servis desteği almadan sorunu sizde kolay bir şekilde giderebilir ve ekran başında eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Sorunu yaşama nedeniniz cihaz çalışırken ve televizyon açıkken ani yaşanan elektrik kesintileri olabilir. Yapmanız gereken cihazın fişini çekin ve bir süre bekledikten sonra geri takın yayınların düzelip düzelmediğini kontrol edin. Eğer sorun düzelmemişse kolay kurulum işlemini uygulayarak sorunu düzeltebilir ve yayınları izlemeye devam edebilirsiniz.

digiturk-bazi-kanallari-izleyemiyorum-sorunu

  • Kumandanızın üzerinde bulunan menü yada opts tuşuna basınız ve ardından yön tuşları ile kurulum menüsüne gelerek ok tuşuna basın,
  • Yön tuşları yardımı ile kolay kurulum menüsüne gelerek ok tuşuna basın ardından ekranda kanalların yeniden kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken beklemeniz gerekmektedir.
  • Ekranda kurlum ok tuşuna basınız yazısını gördüğünüz zaman ok tuşuna basın, kanalların kurulumu tamamlanınca çık veya back tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkış yapın.
  • Menü-Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda gelişim kurulum tuşuna basarak sinyal seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %o ise çanak antenin zarar görmüş olma ihtimali vardır. Bu durumda bölgenizde bulunan en yakın teknik servis ile iletişime geçerek sorunu belirtebilir ve bu sayede ekiplerden yardım alarak sorunu kısa bir süre içinde giderebilirsiniz.
Digitürk Bazı Kanalları İzleyemiyorum
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git