Digiturk E100-2 Hatası

Digiturk E100-2 Hatası
28 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 874 kez okundu.
Reklam

Digiturk E100-2 Hatası ve Çözümü

Digiturk E100-2 Hatasını kutu ve kart haberleşmesinden dolayı yaşarsınız. Bu gibi durumlarda yapacağınız basit bir kaç uygulama ile sorunu kolay bir şekilde giderebilir ve teknik servis desteği almadan yayınları kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. Birinci çözüm olarak ilk olarak cihazın fişini çekin, bir süre bekledikten sonra geri takarak cihazı açın ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin! Eğer sorun halen devam ediyorsa aşağıda verilen adımları uygulamanızı tavsiye ederiz.

Şifreli bir Digiturk kanalı üzerinde iken (Örneğin 1-21-77 nolu kanallarda) kartı çıkarınız. Ekranda “E04-4 Dijital kartınızı takınız” mesajı görülecektir. Şifresiz kanal üzerinde iken hata mesajı görülmez. Kartınızı, kartın üzerinde bulunan OK yönünde ve altın rengi çip altta kalacak şekilde tekrar yerleştiriniz.  DT-9002/9003 kutu kullanıyorsanız çip üstte kalacak şekilde yerleştiriniz.  İki kart giriş yuvası olan DCR veya Plus model bir kutu kullanıyorsanız dijital kartın alt kart yuvasına takıldığından emin olunuz. Kartı taktıktan bir süre sonra E04-4 hatası ekrandan kaybolup yayınlarınız açılacaktır.

Sorun devam ediyor ise kutunun elektrik fişini ve dijital kartı çıkarınız. Kartı takmadan kutunun elektrik fişini takıp açılmasını bekleyiniz. Şifreli bir Digiturk kanalı üzerine gelip E04-4 mesajını gördüğünüzde kartı tekrar takınız. Kartı taktıktan bir süre sonra E04-4 hatası ekrandan kaybolup yayınlarınız açılacaktır.

Digiturk E100-2 Hatası
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git