Digiturk IQ Hizmetleri

Digiturk IQ Hizmetleri
19 Aralık 2014 tarihinde eklendi, 1.996 kez okundu.
Reklam

Digiturk IQ hizmetleri, özellikle Türkiye üzerinde üretilmiş ve üzerinde Digiturk markası bulunan uydu alıcısı kullanılmaktadır. Uydu alıcısının ön kısmında bulunan uydu, kanal bilgileri gibi pek çok bilgileri sizlere yansıtan bir ekran bulunduruyor. Kumandası kullanış açısından oldukça işlevsel ve kalitelidir. Ulaşmak isteyeceğiz her şeye kumanda üzerinden kontrol edebiliyorsunuz. İlk kurulum için, Digiturk Servisleri özenle, isteğinize göre gerçekleştirilmektedir.

Digiturk IQ mantığının özelliği, akıllı televizyonlardan pekte farklı değildir. Uydu alıcısını televizyona bağlamak yerine internete bağlıyor, daha sonra interaktif servisler tarafından tüm servislere kısa bir süre içerisinde erişebiliyorsunuz. Kumandanın üzerinde yer alan bir tuşla, digiaktif portalına girerek, tek ekran üzerinden TV yayınını takip edebilmeniz mümkün hale geliyor. Digiturk IQ adı altında İnternet bağlantısı aracılığı ile kullanılabilen Tekrar İzleme, Lig TV izleme, Seç İzle, Facebook, Youtube, Twitter gibi ve benzeri hizmetlerin de yer aldığını görebilmeniz mümkündür.

Show TV, Star TV, Kanal D, ATV gibi pek çok ulusal televizyon kanalında yer alan ve bir çok dizi kanalında yayınlanan çeşitli diziler, çeşitli film ve programların “Tekrar İzle” servisi altından tekrarlarını izleyebileceksiniz. Popüler dizilerde ayrıcalık tanınan özelliği sayesinde sadece son bölümlerine değil tüm bölümlerine ulaşabilme imkanı sağlamaktadır Böylelikle çok geride kalmış olduğunuz veya izleyemediğiniz dizileri tekrar izle seçeneği farkıyla Digiturk IQ aracılığı ile izleyebileceksiniz.

Digiturk IQ’da Lig TV uygulaması da yer almaktadır. Mobil cihazlar üzerinde kullandığımız uygulamalara benzerlik sağlamaktadır. Futbol Dünyası’ndan önde gelen haberler, fikstür sonuçları, spor programları gibi pek çok bilgiye ulaşabiliyorsunuz. Lig TV uygulamasının yanı sıra Videolig bölümü destekleri yapılarak, geçmiş haftaların gollerini izleme şansıda tanımaktadır.

Ayrıca, TV’de izleyecek bir şey bulamayan kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış, “Seç İzle” başlığı altında pek çok film, dizi, spor programları ve belgesel tarzında alternatif seçenekleri sizlere sunmaktadır

Ek olarak, Digiturk IQ’ya USB üzerinden bağlanılması mümkün kılınarak. USB Flash Bellek içinde bulunan müzikleri dinlemeyi, fotoğraflarınızı görüntülemeyi sağlayan özellikte bulunmaktadır.

Digiturk IQ Hizmetleri
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git