Digiturk Kumanda Problemi

Digiturk Kumanda Problemi
28 Mart 2017 tarihinde eklendi, 1.033 kez okundu.
Reklam

Digiturk Kumandası Çalışmıyor Sorun Nedir?

Digiturk kumanda problemini bir çok kullanıcı yaşamış ve çoğu zaman kumandayı değiştirmek zorunda kalmıştır. İlk olarak basit ihtimalleri ele alalım! Uydu alıcısının üzerinde yer alan tuşlardan uydu alıcısına komut verilip verilmediğini kontrol ediniz. Eğer komut işlemi gerçekleşmiyorsa, bu durumda uydu alıcınızın kilitlenmiş olma ihtimali vardır. Eğer tuşlar çalışıyor ve kumanda üzerinden işlemi yapılmıyorsa kumandanın pillerini değişmenizi tavsiye ederiz.

  •  Kumandanızın SAT tuşuna basın, Televizyonun Digiturk’ün bağlı olduğu input modunda (HDMI, VGA, AV, vb.) olduğundan emin olun (Yeni teknoloji televizyonlarda genellikle “Source” tuşundan kontrol edilebilmektedir),

  •  Digiturk uydu alıcınızın açık olduğundan emin olun (Ön paneldeki ışıklardan bu kontrolü yapabilirsiniz. Digiturk uydu alıcı açıkken yeşil ışık yanıyor olmalıdır).

    Kumandanızın pillerini çıkarıp tekrar takın, kumandanızın pillerini değiştirin, Digiturk uydu alıcınızın güç kablosunu kontrol edin.

  • Sorun devam ediyorsa uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve bir süre bekledikten sonra tekrar takın. HATIRLATMA: Yukarıda aktarılan özellikler ve menü yönlendirmeleri kullanmakta olduğunuz Digiturk uydu alıcı, kumanda ya da televizyonun tipine göre değişiklik gösterebilmektedir.

Digiturk Kumanda Problemi
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git