Digitürk Kumandam Çalışmıyor

Digitürk Kumandam Çalışmıyor
10 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 1.060 kez okundu.
Reklam

Digitürk Kumandam Çalışmıyor Sorunu ve Çözümü

Digitürk Kumandam Çalışmıyor Sorununu bir çok kullanıcı yaşamıştır. Bu gibi durumlarda ilk olarak yapmamız gereken basit bir kaç kontrol vardır. Pillerin bitmiş olma ihtimali üzerinde duralım ve ilk olarak pilleri değiştirelim, ardından cihazı kapatın ve bir süre bekledikten sonra geri açarak sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Eğer sorun devam ediyorsa cihazın alıcısında da sorun olma ihtimali vardır. İlk olarak cihazın üstündeki tuşların çalışıp çalışmadığınız kontrol edin. Eğer çalışıyorsa kumandayı değişmenizi tavsiye ederiz. En yakın Digitürk yetkili servisi ile iletişime geçerek kolay bir şekilde değişim işleminizi yapabilirsiniz.

  •  İlk olarak Kumandanızın SAT tuşuna basın ve ardından Televizyonun Digiturk’ün bağlı olduğu input modunda HDMI, VGA, AV, olduğundan emin olun (Yeni teknoloji televizyonlarda genellikle “Source” tuşundan kontrol edilebilmektedir),

  •  Digiturk uydu alıcınızın açık olduğundan emin olun Ön paneldeki ışıklardan bu kontrolü yapabilirsiniz. Digiturk uydu alıcı açıkken yeşil ışık yanıyor olmalıdır.

    Kumandanızın pillerini çıkarıp tekrar takın, kumandanızın pillerini değiştirin, Digiturk uydu alıcınızın güç kablosunu kontrol edin.

Digitürk Kumandam Çalışmıyor
1 vote, 5.00 avg. rating (95% score)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git