Digiturk Sinyal Kaybı Sorunu

Digiturk Sinyal Kaybı Sorunu
4 Mart 2017 tarihinde eklendi, 861 kez okundu.
Reklam

Digiturk Sinyal Kaybı Sorunu ve Çözümü

Sinyal kaybı sorununu genellikle bölgede yaşanan  hava muhalefetinden dolayı görürsünüz. Bu gibi durumlarda hava muhalefeti geçene kadar beklemeniz durumunda sorun düzelecek olup yayınları izlemeye devam edeceksiniz. Bulunduğunuz bölgede kötü hava muhalefeti yok ise bağlantı kablolarından kaynaklı olarak bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz. Bağlantı kablolarını kontrol ederek sorunun halen devam edip etmediğini öğrenin ve sorun halen devam ediyorsa en yakın yetkili servis ekipleri ile iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.  Ekranda “sinyal seviyesinde azalma var” mesajıyla karşılaşırsanız sorunu gidermek için öncelikle Digiturk uydu alıcınızın arkasında takılı olan beyaz anten kablo bağlantısını kontrol ediniz. Eğer bağlantıyla ilgili herhangi bir olumsuzluk görünmüyorsa ikinci adımda “KOLAY KURULUM” yapınız. Aşağıdaki adımları izleyerek Kolay Kurulum işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

  •  Kumandanızın “MENÜ” ya da “OPTS” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KOLAY KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın,

  •  Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin.

  •  Ekranda “Kurulum için OK tuşuna basınız” yazısını gördüğünüzde “OK” tuşuna basın, kanal kurulumu tamamlanınca “ÇIKIŞ” ya da “BACK” tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın.

  •  Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda “GELİŞMİŞ KURULUM” tuşuna basarak sinyal seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %0 ise anteniniz zarar görmüş olabilir.

Digiturk Sinyal Kaybı Sorunu
1 vote, 5.00 avg. rating (95% score)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git