Digitürk Sinyal Seviyesinde Azalma Sorunu

Digitürk Sinyal Seviyesinde Azalma Sorunu
23 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.057 kez okundu.
Reklam

Digitürk Sinyal Seviyesinde Azalma Sorunu ve Çözümü

Digitürk Sinyal Seviyesinde Azalma Sorunun Çözümünü yazımızın içerisinden bulabilir ve sorunu teknik servis desteği almadan kolay bir şekilde gidererek yayınları kaldığınız yerden izlemeye devam edeceksiniz. İlk olarak sorunun neden kaynaklandığına bir göz atalım. Eğer bulunduğunuz bölgede kötü hava koşulları hakimse bu tür bir sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz. İlk olarak hava şartlarının düzelmesini bekleyiniz. Havanın düzelmesine rağmen sorun devam ediyorsa cihazın bağlantılarını kontrol edin. Kablolarda meydana gelen boşluk ve temasızlıklardan dolayı böyle bir sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz. Kabloları yuvasına tam sıkıştırın, cihazı kapatın ve bir süre bekledikten sonra geri açarak sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Sorun halen devam ediyorsa kolay kurulum yapın.

  • Kumandanızın menü ya da opts tuşuna basınız, yön tuşlarıyla kurulum menüsüne gelip ok tuşuna basın, yön tuşlarıyla kolay kurulum menüsüne gelip ok tuşuna basın ve ardından
  • Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin.
  • Ekranda kurulum için ok tuşuna basınız” yazısını gördüğünüzde “pk” tuşuna basın, kanal kurulumu tamamlanınca çıkış veya back tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın.
  • Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda gelişmiş kurulum (yüksek) tuşuna basarak sinyal seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %0 ise anteniniz zarar görmüş olabilir.
Digitürk Sinyal Seviyesinde Azalma Sorunu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git