Digitürk Turkmax Gurme Yeni Sezonda İddalı

Digitürk Turkmax Gurme Yeni Sezonda İddalı
11 Kasım 2014 tarihinde eklendi, 2.012 kez okundu.
Reklam

Digitürk Turkmax Gurme Yeni Sezonda İddalı

Merhaba sevgili Digtürk Turkmax Gurme Kanalı izleyicileri. Bildiğiniz üzere Digitürk Turkmax Gurme kanalımız siz değerli izleyicilerine 24 saat aralıksız olarak yemek programları ve yemek terifleri ile sizlere yayın vermektedir. Turkmax Gurme kanalımız yeni sezondaki yayın programlarıylada yine çok ama çok iddaalı olacak gibi duruyor. Bekleyelim görelim hep beraber.

Türkiye’nin lezzet ekranı Turkmax Gurme, yeni yayın dönemine birbirinden özel dört yeni programla başladı. Yerel lezzetlerden dünya mutfağının farklı tatlarına uzanan geniş bir içerikte sunduğu programlarıyla, izleyiciyi ekran başına toplayan Turkmax Gurme’nin yeni programları arasında Unutulmuş Reçeteler, İşşşte Bu, Lezzet Peşinde ve Tel Dolap yer alıyor.
Unutulmuş Reçeteler ve İşşşte Bu programlarını hem sunucu hem de şef olan Cenk Doğar hazırlayıp sunacak. Doğar, her Salı saat 13.45’te ‘Unutulmuş Lezzetler’ programıyla özel mekanları gezerek; usta aşçılardan tarihi reçeteleri ve yapılışlarını öğrenerek yemekleri kendine özgü, ilgili çekici hikayeleriyle sergileyecek. Enerjik ve sürprizlerle dolu şef, 22 Eylül’de yayına başlayacak ve hafta içi her gün saat 12.30’da yayınlanacak ‘İşşşte Bu’ programıyla da izleyicinin mutfakla ilgili tüm önyargılarını yıkarak, 30 dakikada hazırlayacağı yaratıcı lezzetlerle deneyim ve önerilerini aktaracak.
Turkmax Gurme’nin yeni yayın döneminin bir diğer programı ise her Pazar saat 13.45’te yayınlanacak ‘Lezzet Peşinde’. Zuhal Demirarslan ve Gökçen Adar’ın neşeli sunumlarıyla izleyiciyle buluşacak program; mutfak kültürüne ilgi duyan herkes için bir rehber niteliği taşıyacak. Bu özel ikili ‘Dünya Kazan, biz kepçe’ misali lezzet peşinde koşarken; yemeğin serüvenini, toplumda bıraktığı izlerini ve günümüze ulaşan tatlarını keşfedecek ve ekranlara yansıtacak. Gidilen yörenin mutfak ve kültürel özelliklerini Zuhar Demirarslan anlatırken, Gökçen Adar da yöre kültürünün günümüze ulaşan örneklerini ve öykülerini paylaşarak bu özel yemekleri ekranlarda uygulayarak izleyiciyle paylaşacak.
Turkmax Gurme’nin yeni programlarından ‘Tel Dolap’ı da, televizyonda ‘Seksenler, Arka Sokaklar’ gibi birçok dizide başarılı performansıyla dikkat çeken; tiyatro, sinema, televizyon çalışmalarının yanı sıra sosyal sorumluluk projelerinde de yer alan Gizem Soysaldı Karabey sunuyor. Karabey, her Pazartesi saat 13.45’te ekrana gelecek ‘Tel Dolap’ programında, yorulmadan ve fazla zaman ayırmadan yapılabilecek tarifleriyle, doğal ve aynı zamanda sağlıklı bir yaşam sürmenin de sırlarını anlatacak. Üstelik köy hayatında yapılabilen her şeyin aslında apartman dairesinde ya da evin balkonunda da yapılabileceğini ayrıntılı ve pratik yöntemleriyle seyirciye aktaracak.
digiturk-turkmax-gurme-yeni-sezonda-iddali
Digitürk Turkmax Gurme Yeni Sezonda İddalı
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git