Digitürk TV’de Siyah Ekran Sorunu

Digitürk TV’de Siyah Ekran Sorunu
29 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 1.628 kez okundu.
Reklam

Digitürk TV’de Siyah Ekran Problemi

Digitürk TV’de Siyah Ekran Sorunu sinyal ile alakalı bir problem olarak bilinmektedir. Bu gibi durumlarda cihazın gücünü kesmeniz ve bir süre beklemeniz önerilir. Buda çözüm olmadıysa kolay kurulum yaparak sorunu kolay bir şekilde giderebilirsiniz. Veya aşağıda verilen adımları izleyerek sorunu yine kolay bir şekilde giderebilirsiniz. Verdiğimiz hizmetler kapsamında sizde Digitürk ile alakalı olan hiç bir sorunu dert etmeyecek ve ekran başında eğlenceli dakikalar geçireceksiniz.

digiturk-siyah-ekran

Digitürk uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve bir süre sonra geri takın, televizyonun Digitürk’ün bağlı olduğu input modunda HDMI, VGA, AV ve benzeri olduğundan emin olun. Ardından Scart kablosuyla bağlantı sağladıysanız televizyon AV modunda olmasında dikkat edin. TV kumandası ile source/kaynak/ınput tuşundan bu ayarı kontrol edebilirsiniz. Bu kontroller sonrasında uydu alıcınızın açık olduğuna emin olun, ön paneldeki ışıkların yanıyor olması bu kontrol için yeterli olacaktır. Tüm bu işlemler sonrasında sorun çözülmediyse Digiturk Müşteri Hizmetlerinden ya da Digiturk Yetkili Servislerinden yardım alabilirsiniz.

Hatırlatma: Yukarıda verdiğimiz kurulum özelliklerinde kullanmakta olduğunuz Digitürk uydu alıcı, kumanda veya televizyonun tipine göre değişiklik gösterebilir.

Digitürk TV’de Siyah Ekran Sorunu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git