Fenerbahçe Galatasaray Derbisi 26 Mayıs

Fenerbahçe Galatasaray Derbisi 26 Mayıs
23 Mayıs 2016 tarihinde eklendi, 1.169 kez okundu.
Reklam

Fenerbahçe, Galatasaray Finalinin Güzergahı Belli Oldu

Ziraat Türkiye Kupasının finalinde 26 Mayıs Perşembe günü Antalya Stadyumunda oynanacak olan Galatasaray, Fenerbahçe Derbisi öncesinde her iki takım da seyircilerinin stada geliş güzergahını belirledi. Türkiye Futbol Federasyonu – TFF– yapılan açıklamalarda, Antalya’dan ve il dışından gelen Galatasaray taraftarlarının stadyumun kuzey tarafında Meltem Mahallesi oluşturulacak dış bariyerlerde gerekli arama ve bilet kontrollerinin ardından taraftarların stada giriş yapabileceğini belirtti.
fenerbahce-galatasaray-derbi-26-mayis
Fenerbahçe taraftarlarının ise stadyumun güney tarafında Sakıp Sabancı Bılvarı, Atatürk Kültür Merkezi, Cam Piramit oluşturacak dış bariyerlerde gerekli arama ve bilet kontrolü yapılmasının ardından stada giriş yapabileceklerini dile getirdi.

Spor Güvenlik Kurulunun Maç İçin Aldığı Güvenlik Önlemleri

  • Kara yolu ile şekilde Antalya ya gelecek takım taraftarları şehir girişlerinde oluşturulacak kontrol noktalarında üstleri ve araçları aranacak, daha sonra ise stadyuma yönlendirilecekler.
  • Stadyum çevresinde 3 kademeli güvenlik bariyeri oluşturulacak. Dış bariyerlerde bilet ve üst taraması yapılacaktır. Biletsiz kişilerin bu bölgeden içeriye girmelerine izin verilmeyecek. Ayrıca ikinci güvenlik bariyeri ve stadyum turnikelerinde gerekli aramalar yapılacak, biletsiz seyircinin girişine izin verilmeyecek.
  • Stadyum dışında bariyerlerde yapılacak üst aramasından itibaren müsabaka alanına girmesi yasak olan her türlü madde, yanıcı, delici, kesici kısacası fırlatılmaya müsait bir şey içeriye alınmayacaktır.
  • Müsabaka günü başladığı zaman en geç saat 14:00’e kadar stadyum görevlileriyle irtibatlı olarak stada pankart alınmasında izin verilecek, bu saatten sonra stadyum içerisine pankart vb. şeyler alınmayacaktır. Siyasi içerik, suç unsuru sağlayan kişiye özel pankartlar stadyuma sokulmayacak.
  • Bulunulan tribünde hangi takım oturuyorsa o takıma ait forma, atkı vb. şeyler alınacaktır. Başka takımlara ait herhangi bir şey takım dışı bölümlere alınmayacaktır.
Fenerbahçe Galatasaray Derbisi 26 Mayıs
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git