Görüntü ile Ses Aynı Anda Gelmiyor

Görüntü ile Ses Aynı Anda Gelmiyor
6 Mart 2017 tarihinde eklendi, 809 kez okundu.
Reklam

Digiturk Görüntü ile Ses Aynı Anda Gelmiyor Sorun Nedir?

Yaşadığınız sorunu teknik servis desteği almadan da kolay bir şekilde giderebilir ve yayınları kaldığınız yerden izlemeye devam edebilirsiniz. Bağlantı kablolarında meydana gelen boşluktan dolayı bu sorunu yaşıyor olmanız muhtemeldir. Kabloları yuvasına tam olarak sıkıştırdıktan sonra cihazınızı kapatın ve bir süre bekledikten sonra geri açarak sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Eğer sorun halen devam ediyorsa aşağıdaki adımları uygulamanız yararınıza olacaktır. Digiturk uydu alıcınızın güç kablosunu elektrik prizinden çıkarın ve bir süre bekledikten sonra tekrar takın.
Eğer yaşadığınız olumsuzluk düzelmezse “Kolay Kurulum” gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Kolay Kurulum işlemini aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz:

• Kumandanızın “Menü” ya da “OPTS” tuşuna basın, yön tuşlarıyla “KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın.
• Yön tuşlarıyla “KOLAY KURULUM” menüsüne gelip “OK” tuşuna basın, Ekranda kanalların kurulduğunu göreceksiniz. Kanallar kurulurken bekleyin.
• Ekranda “Kurulum için OK tuşuna basınız” yazısını gördüğünüzde “Ok” tuşuna basın, Kanal kurulumu tamamlanınca “ÇIKIŞ” ya da “BACK” tuşuna arka arkaya basarak tüm menülerden çıkın.
• Menü/Kurulum ile ilerlediğiniz ekranda “GELİŞMİŞ KURULUM” tuşuna basarak Sinyal Seviyesinin % kaç olduğunu görebilirsiniz. Eğer bu oran %0 ise anteniniz zarar görmüş olabilir.

Görüntü ile Ses Aynı Anda Gelmiyor
1 vote, 5.00 avg. rating (95% score)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git