RTÜK Olağanüstü Toplanıyor.

RTÜK Olağanüstü Toplanıyor.
11 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 1.431 kez okundu.
Reklam

Merhaba sevgili Digitürk aboneleri.
Bildiğiniz gibi daha düne kadar sorunsuz bir şekilde Digitürk kanallarını izliyorduk.

rtuk-olaganustu-toplaniyor

Merhaba sevgili Digitürk aboneleri.
Bildiğiniz gibi daha düne kadar sorunsuz bir şekilde Digitürk kanallarını izliyorduk. Ama Digitürk’ün son yaptığı açıklamasıyla adeta yer yerinden birnevi oynad. Digitürk’ün 7 tane en iyi kanalları arasında bulunan Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, S haber (Samanyolu Haber), bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV kanalları yayından kaldırılmıştı. Bunun üzerine Rtük üyeleri, olağanüstü toplanma kararı aldı ve bu kaldırılan kanallar için görüşme yapacağını duyurdu. Bugün Süleyman Demirkan, İsmet Demirdöğen ve Ersin Öngel, kurulun toplanması için başvuruda bulundu ve Rtük’te bu başvuruyu  dikkate alarak bir toplantı düzenlemeye karar verdi. Ve Bu gelişmelerin ardından Rtük Başkan vekili Arif Fırtına da kurulu saat 14.00’te olağanüstü toplantıya çağırdı.
Bildiğiniz üzere önceden Rtük’ten yapılan açıklama şu şekildeydi. “RTÜK, tekelleşmeyi önlemek, izleyicilerin, dinleyicilerin haklarını, çıkarlarını korumak için vardır. Hukuk temelinde gereği neyse yapacağız.” demişti.

Açıklamalarıda dahada sert bir üslupla devam eden Rtük, ifadelerinde şunlarıda kullandı. “Digiturk bize bilgi vermek zorunda. Aksi halde bizim, platformlarla ilgili izin iptaline kadar giden yaptırımlarımız var.” demişti.

RTÜK Olağanüstü Toplanıyor.
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git