Samsung ile Digiturk 4K Yayına Başlıyor!

Samsung ile Digiturk 4K Yayına Başlıyor!
3 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 1.750 kez okundu.
Reklam

Digitürk, uzun zamandır uğraştığı ve reklam filmini bile çektiği gelecekten yayın olan 4K teknolojisi ile yayına başlıyor. Digitürk 4K teknolojisi ile Samsung ile işbirliği içerisinde giren Digitürk, bu sayede görüntü kalitesini bir  nevi %100 olarak arttırmaktadır.

4k-teknoloisi-yayina-basliyor

Digitürk, uzun zamandır uğraştığı ve reklam filmini bile çektiği gelecekten yayın olan 4K teknolojisi ile yayına başlıyor. Digitürk 4K teknolojisi ile Samsung ile işbirliği içerisinde giren Digitürk, bu sayede görüntü kalitesini bir  nevi %100 olarak arttırmaktadır. Digitürk 4K teknolojisini kullanarak birçok yeniliğe de imza atmaya devam etmektedir. Dilerseniz 4K ne demektir onun hakkında da bilgi sahibi olalım ve Digitürk 4K yayınlarını daha yakından tanıyalım.

4K Teknolojisi Ne Demektir?

Herkezin merak ettiği bu 4K teknolojisi yayınları aslında çözünürlük evriminde 1080p’den bir sonraki adımı temsil etmektedir. Önceden herkezin yakından takip ettiği gibi Standart definition, 640×480 (480i/p) çözünürlük ile yola çıkmış, 1280×720 ile ilk kez HD çözünürlüğünü vatandaşlarımızın hizmetine sokmuştu. 1080p yani Full HD dediğimizde, dikey çizgideki piksellerden bahsediyoruz. 4K’da ise bu biraz farklı, çünkü 4K yatay çizgideki pikselleri saymaktadır.

Gelelim Samsung ile Digitürk’ün ortaklaşa düzenlediği ve izleyicilerine ilk kez yapacakları 4K yayınına. Bu yayın; Samsung ile Digiturk’ün işbirliğine giderek hizmete sokacakları bir son teknolojik yayındır. Digitürk ile Samgung UHD Gate portalında çok yakında 4K video içerikleri ve yayınları barındırmaya başlayacak olması da Digitürk aboneleri ve samsung kullanıcılarının yüzünü güldürmeye yetecek bir haber niteliğindedir.

Sizlerde hemen 4K yayınları destekleyen televizyonları satın alarak Digitürk 4K yayınlarını ilk kez izleme imkanı bulacaksınız. Önceden ucuk fiyatlarla satılan bu Televizyonların, Samsung ile Digitürk’ün işbirliği içerisinde girmesiyle artık herkezin alabileceği bir teknoloji harikası Televizyon haline gelmiştir.

 

Samsung ile Digiturk 4K Yayına Başlıyor!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git