Digiturk E52 / E52-32 Hatası

Digiturk E52 / E52-32 Hatası
31 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 2.963 kez okundu.
Reklam

Digiturk E52 / E52-32 Hatası ve Çözümü Sinyal Seviyesinde Azalma

Bu tür hata ile karşılaşıyorsanız sinyal seviyesinde meydana gelen azalmadan dolayı kanalları izleyemiyorsunuz demektir. Kimi zaman geçici kimin zamanda kalıcı olan bu hatada eğer bulunduğunuz bölgede kötü hava koşulları var ise bundan kaynaklı bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Eğer bölgede hava muhalefeti yok ise bağlantı kablolarından kaynaklı olarak sorunu yaşıyor olmanız muhtemeldir. TV ile cihaz arasında yer alan scart veya HDMI kablolarının yuvasına tam olarak sıkıştırın ve sorunun düzelip düzelmediğini kontrol edin. Eğer sorun halen devam ediyorsa aşağıdaki adımları takip edebilir veya teknik servis talebinde bulunabilirsiniz.

Sorunun Çözümü Nedir?

  • Bulunduğunuz bölgede yoğun hava muhalefeti (Şiddetli Yağmur, Kar, Fırtınalar..)  varsa herhangi bir işlem yapmadan bekleyiniz.

  • Hava muhalefeti yoksa kutunuzun arkasında yer alan beyaz anten kablosunun takılı olduğundan emin olunuz. Kablo takılı ise kutunuzun elektrik fişini çekip taktıktan sonra  Digiturk kumandanız ile MENÜ(OPTS)/Kurulum/Kolay Kurulum menüsüne girerek kanal kurulumu yapınız.,

  • Yayın aldığınız sistem, site veya apartmanın tümü için yayın veriyorsa sistemin genelinde bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Digiturk E52 / E52-32 Hatası
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git